Gipso Kartono Montavimas

Gipso kartono montavimas

Gipso kartono montavimas ir plokščių apdaila vertinama dėl patogaus naudojimo ir gebėjimo reguliuoti patalpos mikroklimatą – sugeria perteklinę oro drėgmę arba išskiria ją, kai oras patalpoje išsausėja.

Gipso kartono montavimas vidaus apdailai

Daugelyje gyvenamųjų, gamybinių patalpų pastatų vidaus apdailai naudojamas gipsas – tinkas arba plokštės.

Naudojame įvairias gipso plokštes priklausomai nuo patalpų – sausoms patalpoms naudojamos baltos, drėgnoms, buitinėms – žalios. Gipso kartono montavimas nėra paprastas procesas, todėl rekomenduojama kreiptis į specialistus.

Plyteliuguru.lt gipso kartono montavimo darbų galerija

Nuo ko priklauso gipso kartono montavimo kaina?

Gipso kartono montavimo kaina priklauso nuo daugelio naujakurių pasirinkimų. Nors yra daugybė būdų sutaupyti, visuomet rekomenduojame rinktis kokybiškas medžiagas ir profesionalų paslaugas, kad užtikrintumėte aukščiausią kokybę ir ilgaamžiškumą.

 • Medžiagų kainos.

  Gipso kartono kaina gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos plokštės rūšies, storio ir dydžio. Pavyzdžiui, standartinės gipso kartono plokštės yra pigesnės nei drėgmei atsparios ar ugniai atsparios plokštės. Be gipso kartono, montavimo metu reikalingi ir kiti tvirtinimo elementai – metaliniai profiliai, varžtai, sraigtai, pakabos bei jungtys. Jei montuojant gipso kartono plokštes reikalinga izoliacija, kuomet naudojamos kokybiškos medžiagos kaip mineralinė vata, tai taip pat gali padidinti gipso kartono montavimo kainą.

 • Darbo sąnaudos.

  Pavyzdžiui, lubų montavimas su daugybe kampų ar nišų gali reikalauti daugiau laiko ir pastangų, todėl tokie darbai bus brangesni. Be to, montavimo vieta ir sąlygos gali turėti įtakos kainai, nes sunkiau pasiekiamos ar aukštos vietos reikalauja daugiau darbo ar specialios įrangos.

 • Projekto dydis

  taip pat gali keisti gipso kartono montavimo kainą. Svarbu suprasti kuo reikalingas didesnis montavimo plotas, tuo didesnės bus bendros išlaidos. Tačiau dideli projektai dažnai leidžia taikyti geresnę kainą už kvadratinį metrą dėl ekonomiškumo.

 • Papildomi darbai.

  Tokie kaip paviršių paruošimas, papildomas sienų ar lubų lyginimas, gruntavimas ir dažymas taip pat gali padidinti bendrą gipso kartono montavimo kainą.

Atliekame visus gipskartonio montavimo darbus kokybiškai bei operatyviai. Galime pasiūlyti geriausią kainą gipso kartono montavimui bei klijavimui. Susiekite su mumis.

Gipso kartono montavimas ant sienų

Gipso kartono montavimas ant sienų yra populiarus dėl greito proceso ir ekonomiškumo, todėl dažnai naudojamas tiek naujos statybos, tiek remonto projektuose. Šis procesas leidžia sukurti funkcionalias sienas, kurios gali būti lengvai pritaikomos prie bendros interjero dizainerio ir namų savininko vizijos.

Gipso kartono montavimas ant sienų yra svarbus statybos žingsnis, leidžiantis greitai ir efektyviai įrengti lygias ir patvarias sienas. Pirmiausia, atliekamas sienų paruošimas, kuris apima senų dangų pašalinimą ir paviršiaus valymą. Tada tvirtinamas karkasas iš metalinių arba medinių profilių, užtikrinantis konstrukcijos stabilumą.

Kitas etapas – gipso kartono plokščių montavimas. Plokštės pjaustomos pagal reikalingus matmenis ir tvirtinamos prie karkaso varžtais. Montavimo metu privaloma atsižvelgti į elektros instaliacijos ir kitų komunikacijų vietas, tad atvykus meistrams, rekomenduojame pateikti visą informaciją apie elektros instaliaciją. Po gipskartonio montavimo, atliekamas siūlių glaistymas ir šlifavimas, siekiant užtikrinti, kad paviršius būtų visiškai lygus.

Užbaigiant montavimo procesą, atliekamas gruntavimas ir dažymas arba kita pasirinkta apdaila, priklausomai nuo kliento pageidavimų.

Išviesti meistrą

Užpildykite meistro iškvietimo formą ir mes su Jumis susisieksime

Gipskartonio apdaila

Yra du pagrindiniai būdai, kaip atlikti sienų apdailą gipskartonio plokštėmis:

 • Sausasis tinkavimas

  kai gipso kartono plokštės yra klijuojamos tiesiai ant sienos su specialiais klijais (šis būdas naudojamas tik sienoms).

 • Karkasinė konstrukcija

  gipskartonio plokštės montuojamos ant metalinių ar medinių profilių, tačiau dažniausiai naudojamas plieninių profilių karkasas, kuris užtikrina konstrukcijos maksimalų ilgaamžiškumą.

Gipskartonio apdailos pasirinkimas priklauso nuo galutinio rezultato poreikių. Jei reikia tik išlyginti sienas, gali tikti gipso plokščių klijavimas. Tačiau jei reikalinga tvirta konstrukcija patalpų atskyrimui, geriausia pasirinkti karkasinę konstrukciją su dviguba gipso plokščių apdaila.

Gipskartonio plokščių klijavimas ant sienų

Gipskartonių plokščių klijavimas yra tradicinio šlapio tinko alternatyva, todėl dažnai vadinamas sausuoju tinkavimu. Šis metodas tinkamas tik masyvioms sienoms ir konstrukcijai nesuteikia papildomų savybių, tokių kaip atsparumas ugniai ar padidinta garso izoliacija.

Sausojo tinkavime gipskartonio plokščių tvirtinimui pasirenkamas vienas iš kelių klijavimo būdų, priklausomai nuo pagrindo savybių:

 • Plonasluoksnis klijavimas ant lygaus pagrindo.
 • Klijavimas taškais taikomas, kai esamo pagrindo nelygumai būna mažesni nei 20 mm.
 • Klijavimas ant gipskartonio plokščių juostų taikomas tada, kai esamo pagrindo nelygumai siekia daugiau nei 20 mm.

Gipskartonio klijavimas ant lygaus pagrindo

Gipso kartono plokščių klijavimas ant lygaus pagrindo yra efektyvus būdas išlyginti sienas. Pirmiausia, sienos paviršius paruošiamas, pašalinant dulkes ir nešvarumus. Tada ant gipskartonio plokštės tolygiai tepami specialūs klijai. Plokštė prispaudžiama prie sienos ir laikoma, kol klijai pradeda kietėti. Galiausiai, patikrinamas ir koreguojamas plokštės lygumas, kad paviršius būtų paruoštas galutiniams apdailos sluoksniams.

Gipskartonio klijavimas ant nelygaus pagrindo

Gipso kartono plokščių klijavimas ant nelygaus pagrindo pradedamas nuo sienos paruošimo, pašalinant dulkes ir nešvarumus. Tuomet gipskartonio plokštėse padaromos išpjovos elektros lizdams, jungikliams, nišoms ir kitoms detalėms. Ant plokštės nelygumų vietose tepami klijai taškais arba juostomis, priklausomai nuo nelygumų dydžio. Plokštė prispaudžiama prie sienos ir laikoma, kol klijai pradeda kietėti. Galiausiai, patikrinamas ir koreguojamas plokštės lygumas, užtikrinant, kad paviršius būtų paruoštas galutiniams apdailos sluoksniams.

Išviesti meistrą

Užpildykite meistro iškvietimo formą ir mes su Jumis susisieksime

Gipso kartono montavimas lubose

Gipso kartono montavimas lubose užtikrina lygų lubų paviršių tiek naujuose, tiek renovuojamuose projektuose. Lubos paruošiamos, pašalinant senas dangas, nešvarumus, nuvalant dažus. Žinoma, nuo pačių lubų paruošimo priklauso viso proceso kokybė ir galutinis rezultatas.

Tuomet montuojamas metalinių arba medinių profilių karkasas, kuris užtikrina konstrukcijos stabilumą ir patvarumą. Karkasas yra pagrindinė atrama gipso kartono plokštėms, todėl svarbu, kad jis būtų sumontuotas tiksliai ir tvirtai. Gipskartonio plokštės pjaustomos pagal reikalingus matmenis ir tvirtinamos prie karkaso varžtais.

Plokščių sujungimo vietos užpildomos specialiu glaistu, kuris po džiūvimo yra šlifuojamas, užtikrinant visiškai lygų paviršių. Glaistymas taip pat padeda paslėpti varžtų galvutes ir gipso kartono plokščių sujungimo linijas.

Galiausiai, lubos gruntuojamos ir dažomos arba atliekama kita pasirinkta apdaila, priklausomai nuo kliento poreikių. Gruntavimas užtikrina geresnį dažų sukibimą su paviršiumi ir padidina dažų ilgaamžiškumą.

Gipso kartono montavimas aplink langus

Gipskartonio montavimas aplink langus užtikrina tvarkingą ir ilgaamžišką apdailą. Pirmiausia, paruošiami langų angokraščiai, pašalinant senas medžiagas ir išvalant paviršius. Tuomet montuojamas karkasas, suteikiantis konstrukcijai stabilumo. Gipso kartono plokštės pjaustomos pagal langų matmenis, kad būtų suformuojamas lygus ir ankštas ertmes izoliuojantis paviršius. Sujungimo vietos ir kampai glaistomi ir šlifuojami, kad paviršius būtų lygus ir yra paruošiamas dažymui ar tolimesnei apdailai. Gipso kartono montavimas aplink langus padeda pasiekti aukščiausią šilumos ir garso izoliaciją bei gali langų konstrukcijas apsaugoti nuo pelėsio ir drėgmės.

Klaidos pasitaikančios montuojant pertvaras iš gipso kartono plokščių

Nors gipskartonių plokščių montavimas tampa vis populiaresnis naujakurių pasirinkimas, kartais vis dar pasitaiko esminių klaidų, dėl kurių atliktas darbas nėra patikimas ar ilgaamžis. Dalinamės keliomis iš jų:

 • Netinkamai paruoštas pagrindas

  nepakankamai lygus ar nesutvirtintas pagrindas, kuomet nenaudojama pakankamai tvirtinimo taškų, gali sukelti gipskartonio plokščių deformacijas ar įtrūkimus.

 • Netinkamai parinktos plokštės

  dažna klaida padaroma dar prieš pradedant montuoti, pasirinkus netinkamą plokščių tipą. Ypač drėgnose patalpose, tokiose kaip vonia ar virtuvė, būtina naudoti drėgmei atsparias (žalias) plokštes.

 • Horizontalaus ir vertikalaus profilio jungimas

  taip pat dažna klaida, kai šios plokštės susukamos kartu. Visgi, šie profiliai turi būti sudėti laisvai, kad siena galėtų minimaliai judėti dėl drėgmės ir šilumos pokyčių, taip išvengiant įtrūkimų.

 • Neapgalvota elektros instaliacija ir vamzdynai

  bene dažniausiai pasitaikanti klaida, kuomet jau po atlikto darbo pastebima, jog yra netinkamai suplanuota vieta komunikacijoms.

Išviesti meistrą

Užpildykite meistro iškvietimo formą ir mes su Jumis susisieksime

Kodėl geriau gipso kartono montavimo darbus patikėti specialistams?

Gipso kartono montavimas reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių, kad būtų užtikrintas kokybiškas rezultatas. Štai keletas priežasčių, dėl kurių verta rinktis šios srities profesionalus:

 • Patirtis.

  Specialistai turi reikiamą patirtį ir žinias, kaip tinkamai montuoti gipso kartono plokštes, žino, kaip dirbti su įvairiais karkasais, kaip tinkamai išmatuoti ir pjauti plokštes, kad būtų išvengta klaidų ir papildomų išlaidų.

 • Tikslumas.

  Ypač sudėtingesnėse konstrukcijose ar dirbant su nelygiu paviršiumi, svarbu tikslumas. Profesionalai žino, kaip išvengti įtrūkimų, nelygumų ir kitų problemų, kurios gali atsirasti netinkamai montuojant plokštes. Jie taip pat užtikrina, kad plokštės būtų tinkamai pritvirtintos ir sujungtos, naudojant atitinkamus tvirtinimo būdus ir aukščiausios kokybės medžiagas.

 • Tinkami įrankiai.

  Kiekvieno profesionalo įrankių dėžutėje – tik laiko patikrinti, patikimi įrankiai, varžtai, glaistai ir profiliai, kurie tinka būtent jūsų erdvėms.

 • Laiko ir išlaidų taupymas.

  Nors gali atrodyti, kad montuojant gipso kartoną savarankiškai sutaupysite pinigų, klaidos ir prasta kokybė gali lemti papildomas išlaidas remontui ir tiesiog iššvaistytą laiką.

 • Aukščiausios kokybės garantija.

  Tinkamai sumontuotos gipso kartono sienos atrodo estetiškai ir leidžia jums būti tikriems, kad jūsų naujos sienos atlaikys dešimtmečius.

Kodėl verta rinktis plyteliuguru.lt meistrus?

Plyteliuguru.lt profesionalų komanda, tai galimybė jums nesirūpinti gipso kartono plokščių montavimu, plytelių klijavimu ir kitais svarbiais naujų namų projektais, nuo A iki Z.

Atliekame visus gipskartonio montavimo darbus kokybiškai bei operatyviai. Mūsų 20 profesionalų komanda su didesne nei 12 metų patirtimi suteiks nemokamą konsultaciją, įvertins sąmatą, pateiks pasiūlymą ir jau netrukus pasirūpins aukščiausios kokybės darbu.

Išviesti meistrą, užpildykite formą:


  Call Now Button